Największe wygrane w pokera

Dzisiaj poker jest jedną z najpopularniejszych gier karcianych. Jeśli wcześniej grałi w pokera z przyjaciółmi głównie w celach rozrywkowych, teraz jest to sport wyczynowy.

Zebraliśmy dla Ciebie listę 8 najlepszych pokerzystów, którzy mogą pochwalić się znaczną wygraną w kasynie. Niektórzy z nich wierzą w wróżby i uprzedzenia, niektórzy mają własne specjalne rytuały, niektórzy wierzą, że mają pewne tajemnice, a ktoś doskonale zna teorię pokera.

1. Antonio Esfaniari – 18,3 miliona dolarów

Antonio Esfaniari, nazywany „Czarnoksiężnikiem”, jest najpopularniejszym do tej pory graczem w pokera. Antonio udało się wygrać największą nagrodę pieniężną w historii, czyli ponad 18 milionów dolarów, podczas World Poker Tour w 2012 roku. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, że opodatkowanie wygranych jest większe niż 40% wygranej, Antonio otrzymał dużo pieniędzy na swoje ręce.

Całkowita pula nagród w turnieju wyniosła ponad 40 milionów dolarów, a nawet uczestnik, który przegrał z Antonio, otrzymał ponad 10 milionów dolarów, czy nie jest to najgorszy sposób na przegraną?

Największe wygrane w pokera

2. Daniel Coleman – 15,3 mln dolarów

Młody Dan Coleman wygrał 41-letniego profesjonalnego gracza z doświadczeniem, dzięki dobrej kombinacji pokera i wygrał oszałamiającą wygraną w wysokości 15,3 miliona dolarów w czerwcu 2014 roku.

Jak przekonywał Coleman, to los doprowadził go do tego dnia, ponieważ dzień wcześniej zamierzał opuścić poker na zawsze i złożyć wniosek na studia. Jednak w ostatniej chwili zdecydował się na turniej i nie żałował.

3. Elton Tsang – 12,2 miliona dolarów

Kolejnym w naszym rankingu jest Elton Tsang, zawodowy gracz z Chin, który po raz kolejny zmusił świat do zazdrości takiej wielkiej wygranej, która spadła na jedną rękę, mianowicie 12,2 miliony dolarów w Monte-Carlo w 2016 roku.

Urodzony w Kanadzie, Tsang mieszka w Hongkongu na tym etapie swojego życia i wykorzystuje nowo nabyte bogactwo do gromadzenia nieruchomości i innych inwestycji.

4. Jamie Gold – 12 milionów dolarów

Obecny prezes firmy Buzznation Entertainment Production Company, Jamie Gold, zdobył światowe uznanie za swoje wspaniałe zwycięstwo w Main Evencie WSOP 2006.

W turnieju wzięło udział 8773 różnych graczy, z których każdy wniósł 10 000 $, co doprowadziło do stworzenia największej puli nagród w historii pokera, a mianowicie 87,7 miliona dolarów. Nagrody pieniężne zostały rozdzielone pomiędzy 873 najlepszych graczy.

Jamie na turnieju pokazał kilka wybryków, w tym pokazując swoje karty przeciwnikom, a także mrucząc dziwne rzeczy podczas gry, z powodu których był kilkakrotnie zbanowany.

5. Martin Jacobsen – 10 milionów dolarów

Szwedzki zawodowy pokerzysta Martin Jacobsen wygrał piątą co do wielkości pulę nagród za jedno wydarzenie w Main Event 2014 WSOP. Jego zwycięstwo było godne uwagi ze względu na fakt, że drugiego dnia turnieju rzeczywiście znalazł się na dole tabeli turniejowej, ale udało mu się odzyskać dzięki kombinacji fortów i zajął drugie miejsce w rankingu. Trzeciego dnia objął pozycję lidera i wygrał.

6. Peter Eastgate – 9,1 miliona dolarów

Peter Eastgate, w swoim czasie, stał się najmłodszym graczem, który wygrał pierwsze miejsce w turnieju World Series Of Poker w wieku zaledwie 22 lat i wygrał 9,1 miliona dolarów dzięki jego, jak zauważył, tajemnicom pokera. Finałowy stół trwał dwa dni z 274 rozdaniami, a podczas 15-godzinnej wyczerpującej sesji Eastgate w końcu zdołał pokonać doświadczonego Ivana Demidova i uzyskać tytuł.

7. Jonathan Duhamel – 8,9 miliona dolarów

Jonathan Duhamel w listopadzie 2010 r., po czterech długich miesiącach intensywnych sesji pokerowych, wygrał turniej pokerowy WSOP i zdobył główną nagrodę w wysokości 68,7 mln USD.

Duhamel grał znakomicie i był na czele całej imprezy. Dzięki jego talentowi i ciężkiej pracy został pierwszym Kanadyjczykiem, który wygrał złotą bransoletkę WSOP. Przekazał część wygranych pieniędzy, a mianowicie 100 000 dolarów, na rzecz Canadian Children’s Fund – była to największa dotacja, jaką kiedykolwiek otrzymała organizacja charytatywna.

8. Pius Heinz – 8,7 miliona dolarów

Największe wygrane w pokera

Dzięki sprawdzonym tajemnicom pokerowym Pius Heinz jest pierwszym graczem z Niemiec, który wygrał turniej pokerowy i wygrał 8,7 miliona dolarów, pokonując 6865 różnych graczy w tym mega-turnieju. Chociaż po obowiązkowym opodatkowaniu zysku, Heinz ma nieco ponad połowę początkowej kwoty, ale to również całkiem niezłe pieniądze.

Gracze z ponad 85 różnych krajów zapłacili po 10 000 $ za udział w turnieju, zwiększając całkowitą pulę nagród do 64,5 mln $.

Wszyscy ci młodzi ludzie udowadniają, że możesz zdobyć znaczną wygraną w kasynie lub turnieju pokerowym, jeśli masz pewne tajemnice gry, jeśli jesteś dobrym strategiem i mistrzem swojego rzemiosła. Chociaż wielu zwykłych ludzi twierdzi, że fart nie został odwołany, ale mimo to, nie znając teorii pokera, nie warto grać.

Avatar
WygracOnline

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *