Poker nie jest automatem – wskazówki dla graczy

Trudno jest znaleźć profesjonalne porady dla początkujących graczy, które naprawdę pomogą Ci wygrać pieniądze. Jest tak wiele nieprawidlowych informacji, które mogą być frustrujące, gdy spróbujesz się nauczyć gry. Większość wskazówek dotyczy tego, jak grać w pokera, a nie tego, co naprawdę pomoże komuś być zwycięzcą.

Miejmy nadzieję, że wskazówki zawarte w tym artykule na temat „pokera dla początkujących” znacznie ułatwią naukę strategii pokera, unikając pułapek, ofiarą  których mogą być wielu nowych graczy.

 • Nie ma czegoś takiego jak szczęście. W pokerze nie ma miejsca na przesądy. Wszystkie z nich prowadzą tylko do frustracji i ciągłego poszukiwania cudownego rytuału lub amuletu, niektórzy nawet odmawiają gry, jeśli widzą złe karty w pokerze. Jeśli się nad tym zastanowisz, pierwsza wielka recesja może doprowadzić do tego, że możesz łatwo uwierzyć w jakiś kosmiczny spisek przeciwko tobie.
 • Wytrzymałość umysłowa – prawdopodobieństwo wygranej w pokerze. To, co odróżnia najlepszych graczy od reszty, często nie ma nic wspólnego z tym, jak dobrze grają w pokera. W rzeczywistości mentalną stroną pokera jest upadek niektórych najbardziej utalentowanych graczy, którzy kiedykolwiek grali. Bez względu na to, jak dobry jesteś, jeśli nie masz odpowiedniego nastawienia, twoje wygrane ucierpią. Najczęstszą cechą wszystkich udanych pokerzystów jest ich wytrzymałość umysłowa. Jeśli zauważysz, że twoje krótkoterminowe wyniki wpływają na jakość twoich decyzji, oznacza to, że masz problemy wymagające pilnej pracy.
 • Każdy gracz musi najpierw nauczyć się gier pieniężnych. Nawet jeśli turnieje są Twoim ulubionym formatem, zdecydowanie warto najpierw otrzymać doświadczenie grach pieniężnych. Ponieważ nie ma funduszu nagród, każda podjęta decyzja ma bezpośredni wpływ na Twoje szanse. Jest powód, dla którego gracze w grach pieniężnych są najlepszymi graczami na świecie. Prawie wszyscy naprawdę dobrzy gracze gotówkowi mogą stłumić turnieje, ale nawet przyzwoici gracze turniejowi rzadko rywalizują w grach gotówkowych z małymi stawkami.
 • Graj dla zabawy, a nie dla pieniędzy. Jeśli lubisz wygrywać tylko przy stołach, poker prawdopodobnie nie jest grą dla Ciebie. Wypalenie to prawdziwy problem, który dotknie każdego, kto nie ma naturalnej miłości do tej sprawy. To jak każda praca. Jeśli nie podoba Ci się to, co robisz, po chwili zaczniesz nienawidzić życie w ogóle, a nie tylko samego zawodu.

Poker nie jest automatem - wskazówki dla graczy

 • Talent w pokerze to mit. Jeśli przyjrzysz się bliżej każdej bardzo udanej osobie, znajdziesz jedną wspólną cechę w 100% przypadków. Każdy z nich spędzał więcej godzin ucząc się, ćwicząc i doskonaląc swoje umiejętności niż ich koledzy. Sukces składa się z trzech aspektów: wiedzy, praktyki i umiejętności.
 • Nieustannie się ucz. Czytając ten artykuł, najprawdopodobniej jesteś takim typem ludzi, którzy rozumieją wartość uczenia się, aby coś osiągnąć. W pokerze ciągłe doskonalenie swoich umiejętności jest kluczem do sukcesu. Aby nauczyć się pokera, aby uzyskać dobre wyniki, zalecamy zdobycie kilku programów pokerowych: oprogramowania do śledzenia pokera, na przykład oprogramowania pokera Hold’em Manager 2 lub Poker Tracker 4. Należy zauważyć, że Poker Tracker i Hold’em Manager to dwa bezpośredni konkurenty, więc ucz się i pierwszego, i drugiego.
 • Zapamiętaj domyślną strategię pokera. Jesteśmy pewni, że słyszeliście, że dostosowanie się do przeciwników jest jedną z najważniejszych umiejętności, które zwiększają prawdopodobieństwo wygranej w pokerze i należy je rozwijać. Dla nowych graczy najlepszym sposobem na rozpoczęcie opracowywania własnej strategii jest rozpoczęcie od bardzo prostego planu gry. Następnie, w miarę zdobywania doświadczenia, stopniowo dodawaj bardziej złożone koncepcje. Wkrótce będziesz mylić przeciwników jak zawodowiec.

Poker nie jest automatem - wskazówki dla graczy

 • Dowiedz się, jak wybrać grę. Jest to prawdopodobnie najważniejsza wskazówka pokerowa, która bezpośrednio prowadzi do wzrostu wygranych. Jednym z pojęć, które musisz opanować, aby wygrać w pokera, jest wybór stołu. Kluczem do osiągnięcia zysku w pokerze jest otoczenie się graczami, którzy mają mniej umiejętności niż ty, którzy, jak mówią, nie zdobywają kart pokera. Zdolność do wybrania dobrego miejsca może oznaczać różnicę między byciem najlepszym w swoim zakładzie lub przeciętnym, ale przełomowym graczem.
 • Upewnij się, że rozumiesz skąd pochodzą pieniądze. Jedną z najważniejszych rzeczy, które początkujący musi opanować, aby zmaksymalizować swój potencjał, jest zrozumienie, w jaki sposób pieniądze są faktycznie wytwarzane w pokerze. Poza tym, że gramy tylko z przeciwnikiem, który jest gorszy od nas, musimy również dążyć do tego, aby nasze każde działanie przynosiło maksymalny zysk. Te pieniądze, wygrane lub utracone, znane są jako „oczekiwana korzyść”.
 • Zawsze najpierw rozważ agresywną grę. Fold, w uczciwości, jest jedną z najpotężniejszych koncepcji. W istocie jest to suma pieniędzy wygranych przez agresywne działania, takie jak obstawianie lub podnoszenie. Jeśli nigdy nie stawiasz lub nie podbijasz, tracisz duże zyski.
 • Bankroll rośnie szybciej niż umiejętności. Jednym z powodów, dla których niektórzy gracze są sfrustrowani i mogą nawet przestać grać w pokera, jest to, że starają się zbyt szybko wstać. Musisz zacząć od małych zakładów i zwiększać je tylko wtedy, gdy masz naprawdę dobrą kombinacje w rękach.
 • Graj na najwyższej możliwej pozycji. Podstawą pokera numer jeden jest próba gry na pozycji większej niż przeciwnicy. To daje przewagę informacyjną, która stawia Cię na sukces. Istnieje kilka innych powodów, dla których pozycja jest tak silna:

– kontrolować wielkość banku;

– więcej możliwości blefowania.

Poker nie jest automatem - wskazówki dla graczy

Poker to trudna gra. Fakt, że na świecie jest tak wiele wprowadzających w błąd i szczerze niewiarygodnych informacji, sprawia, że ​​zwycięstwo większości graczy jest bardzo trudne. Celem tych wskazówek od profesjonalistów pokerowych jest pomoc początkującym i średnim graczom w zdobyciu przewagi w grze i osiągnięciu dobrych wyników.

Avatar
WygracOnline

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *